Jak na DIY svatební dekorace

Otisknout kousek vaší fantazie můžete na jakýkoliv předmět. Vybrali jsme jednoduchou techniku Decoupage neboli obrouskovou techniku. Na co všechno se dá požít a jak na to? 

1. Vyberte si předmět, který potřebuje skrášlit

Tato technika jde použít jak na sklo, kartón, dřevo tak i na plast nebo kov. Fantazii se ve výběru předmětu meze nekladou. Takže ozdobit múžeš nábytek a bytové doplňky nebo třeba i boty.

2. Co budete potřebovat?

I tady je několik možností. Nejjednoduší je použít obrousek s motivem, který se ti líbí. Ale jde použít i vytisknutou fotografii, kousek látky nebo ozdobný papír. Dále budete potřebovat:

- plochý štětec
- nůžky
- podkladovou barvu (je-li je přemět moc tmavý, průsvitný nebo není jednobarevný) lze použít barva na zeď, dřevo nebo i akrylová barva (cena od 40 Kč)
- decoupagové lepidlo (od 80 Kč)

3. Jak na to?

Pred použitím obrouskové techniky si připravýš vybraný předmět. Když nemá správnou barvu, tak ho nabarvíš a necháš úplně uschnout. Vymyslíš kde umístníš obrousek nebo jeho část.

Postup:

1. Vystřihněte si z ubrousků části, které chcete použít.
2. Odstraňte spodní vrstvu ubrousku, aby vám zůstala jen barevná část.
3. Předmět natřete lepidlem, na něj přiložte ubrousek.
4. Ubrousek natřete lepidlem i zhora, snažte se jej co nejvíce vyrovnat. Nemusíte se bát, že vám na ubrousku zůstanou bílé šmouhy, ty po uschnutí zaschnou.
5. Počtejte než lepidlo zaschne a je hotovo. 

4. Tipy na svatební předměty

Sklo: Proměňte měnší zavařovačky v romantické svícínky nebo vázy. 
   

Dřevo: Fotorámečky, kolíčky, rámy, stolky, truhly...

 

Ostatní materiály: Fanzazii se meze nekladou, techniku můžete použít na svatební oznámení, dekoraci talířů, knihy hostů...

Zdroje obrázků: pinterest