Svatební tradice se vrací v moderním pojetí

 Jak vlastně takové vypouštění svatebních holubic probíhá? Holoubek a holubice se v páru vypouštějí z rukou novomanželů. Ženich s nevěstou jednoduše vyjmou holoubky z klece a následně je ve stejný okamžik vypustí do nebe. Sněhově bílí ptáci pak začnou kroužit nad hlavami svatebčanů, čímž se stává romantické kouzlo tohoto okamžiku ještě oslnivějším. Nesmíme však zapomenout na to, že holoubci v rukách muže a ženy vypadá nádherně i na svatebních fotografiích.

Obvykle jsou holoubci vystaveni v ozdobené kleci přímo na místě obřadu, dokud si ženich s nevěstou neřeknou své Ano. „Vypouštění svatebních holoubků je samo o sobě velice jednoduché, ale má báječný efekt. Nejenže holoubci s rozepjatými křídli nad hlavami svatebčanů vypadají opravdu romanticky, ale pro novomanžele má tento akt i hlubší symboliku – znamená věrnost a lásku. Zároveň je ozdobená klec zajímavou dekorací obřadního místa ať už se koná v kostele nebo na louce, protože naše firma každému nazdobí klícky do barvy nebo stylu svatby. Ačkoliv jsou holoubci pěkným zpestřením obřadu, cena za tuto službu je ve svatebním rozpočtu většinou tou nejnižší.“ popisuje koordinátorka Alena Průšová a zároveň dodává, že o svatební holubice je u nás stále větší zájem: „Holoubky je možné vypouštět obvykle až do října, pokud je k tomu vhodné počasí a samozřejmostí je i dovoz přímo na místo svatby.“ dodává Průšová.

Svatební holubice jsou zvyklé na lidi, manipulace s nimi je velice jednoduchá, a proto se není čeho bát. Udělají radost nejen novomanželům, ale pobaví i svatební hosty. Vhodné jsou i jako originální svatební dar. Nyní můžete svatební holoubky i s ozdobeným košíkem zakoupit i na svatebním portálu Slevosvatba jen za 600Kč. http://www.slevosvatba.cz/sleva/svatebni-holubi-most/