Užijte si svatbu společně s vaším mazlíčkem

 

Není překvapující, že milovníci psů často trvají na tom, aby s nimi jejich čtyřnohý parťák byl i v jejich velký den. Psi často bývají důležitou součástí vztahů a rodin, tudíž nesmí chybět ani na rodinných oslavách.
Pokud i vy patříte k lidem, kteří si nedovedou představit svatební den bez svého mazlíka, chtěli byste jej zapojit do oslav a užít si společně s ním tento velký den, potom vám tento článek nabídne pár typů. Přečtěte si, jak svého mazlíčka do oslav zapojit, na co je potřeba se zaměřit a na co si dávat pozor.

 

 

Objevte talent

Má váš pejsek na něco nadání? Je poslušný, rád se předvádí a užívá si společnosti lidí? Využijte jeho potenciál! Pejsek na svatbě nemusí být jen pouhým hostem, může mít spoustu rolí. Jeden z nejčastějších úkolů, kterým můžete pejska pověřit, je přinesení prstýnků k oltáři. Je hodně možností, jak pejsek může prstýnky přinést -  můžete je připevnit na ozdobný polštářek, který vám váš mazlíček přinese, nebo můžou být připevněny na ozdobném obojku -  záleží jen na vaší fantazii a šikovnosti pejska. Váš čtyřnohý přítel může zastávat také roli družičky a projít po boku nevěsty k oltáři, anebo přijít již s ženichem - v obou případech je pejsek pak přítomen u oltáře při pronášení svatebního slibu.

S rozvahou

I přes polidšťování, ke kterému se lidé často uchylují, je pes stále zvíře a to znamená, že se vždy nemusí chovat tak, jak bychom si to zrovna představovali. Je nutné se zamyslet nad tím, jaký váš pejsek je, jakou má povahu, co si užívá, čeho se straní nebo dokonce bojí. Pak se musíme zaměřit na to, abychom pejska i v průběhu svatebního dne zapojili jen do takové míry, aby to bylo příjemné i pro něj. Pokud máte například pejska, který se bojí lidí, neberte ho s sebou na obřad, ale zapojte jej třeba jen do svatebního focení.

V neposlední řadě bychom si také měli ověřit, že na místech, kam se chystáme svého pejska přivést, není vstup se psy zakázán. Důležité je také všechny předem upozornit na to, že na svatbě bude váš pejsek přítomen. Sdělte to organizátorům, všem hostům, oddávajícímu, ale třeba i fotografovi, který si může připravit pár nápadů na společné focení s vaším mazlíkem.

 

Ale pozor!

Pokud se rozhodnete zapojit svého psího parťáka do svatebních oslav, musíte si dát pozor na několik věcí. Asi nejdůležitější je ověřit si, zda nejsou některé květiny, které budou zdobit vaši svatbu, pro psa jedovaté. Pokud ano, zamezte přístupu psa ke květinám nebo je lépe vyměňte za takové, které jedovaté nejsou. Dále je důležité upozornit všechny hosty, aby pejska nekrmili - kořeněné a sladké věci, především čokoláda, můžou vašemu čtyřnohému příteli způsobit i vážné zdravotní potíže. Nezapomeňte také na to, aby měl váš pejsek stále přístup k pitné vodě. 

 

Hlavně stylově

Ať už bude váš čtyřnohý přítel na svatbě zastávat jakoukoliv roli nebo jen plánujete společné svatební focení, řádně ho na tuto událost připravte. Nechte se inspirovat spoustou psích svatebních oblečků, obojků a dalších ozdob a udělejte si z pejska elegána, kterého nikdo nepřehlédne. V případě oblečků je především nutné respektovat pejskovo pohodlí - pokud bude obleček někde táhnout, škrtit nebo překážet, nebude to mu  příjemné. Na obleček můžete pejska také postupně zvykat. 

Pokud neseženete padnoucí svatební obleček nebo váš psí parťák na oblečky zvyklý není, zvolte například svatební obojek nebo šáteček. I pouhá květina na obojku může vypadat kouzelně. Jako zpestření - především na focení - můžete pejskovi pořídit různé komické nebo romantické doplňky - například cedule s různými nápisy, které pejskovi pověsíte na krk, roztomilé kloboučky, květiny nebo jiné doplňky, které vyladí atmosféru vašich svatebních fotek. 

 

Do toho!

Teď už nezbývá nic než načerpat inspiraci, vše naplánovat, dobře se naladit a hlavně si společně s vaším mazlíkem užít váš velký den.

Držíme vám packy - ať se daří!